Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση
Parmakis Training NSCoaching My Athlete Triathlon News Energy Races Kasimis Training

X-treme Stores

17 Ιουλ 18
30,90 ευρώ χρεώνουν τα 5600μ στο B2Run της Στουτγάρδης! Οι Ελληνικές συμμετοχές, όπως και στον ημί Μαυρίκιου
Επιμέλεια: Ηρακλής Αθανασόπουλος
Πέντε και μισό ευρώ ανά χιλιόμετρο χρέωσαν οι οργανωτές του B2Run της Στουτγάρδης τους δρομείς που έκαναν εγγραφή της τελευταίας στιγμής (από τις 26/6 και μετά). Ετσι  διαμόρφωσαν την τελική τιμή του δικαιώματος συμμετοχής στα 30,90 ευρώ
12 Ιουλ 18
55 χιλιάδες δρομείς στον 49ο αγώνα «Peachtree» της Ατλάντα
Πενήντα πέντε χιλιάδες δρομείς αγωνίστηκαν στην 49η έκδοση του περίφημου αγώνα των 10 χλμ με την επωνυμία «Peachtree» στους δρόμους της Ατλάντα.Για την ακρίβεια εκκίνησαν από την πλατεία Lenox
03 Ιουλ 18
8η Πετρουλάκη, 15ος Γκελαούζος, εγκατέλειψε ο Καλλίας στον Ημιμαραθώνιο των Μεσογειακών Αγώνων
Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
Ολοκληρώθηκαν για τον στίβο οι Μεσογειακοί αγώνες στη Ταραγόνα της Ισπανίας, και η τελευταία ημέρα των αγώνων ξεκίνησε το πρωί με τον Ημιμαραθώνιο στον οποίο η Ελλάδα είχε τριπλή εκπροσώπηση
02 Ιουλ 18
15η η Ασλανίδη στο μαραθώνιο της Gold Coast με 2.50.43
Mια Ελληνοπούλα, η 27χρονη Αμέλια Ασλανίδη, κατέκτησε την 15η θέση στις γυναίκες στο φημισμένο μαραθώνιο της Gold coast στην ανατολική ακτή της Αυστραλίας
17 Ιουν 18
27ος ο Παναγιωτόπουλος στον Midnigth Sun Marathon του Τρόμσο
Αλλη μία διάκριση σημείωσε ο 44χρονος Νίκος Παναγιωτόπουλος στο μαραθώνιο του μεσονυκτίου στο αρκτικό Τρόμσο της Νορβηγίας όπου ζει και εργάζεται.  Τερμάτισε 27ος σε 3ω13:36
11 Ιουν 18
Tέσσερις Ελληνες στον «μισό» του Ελσίνκι

Τέσσερις Ελληνες δρομείς αγωνίστηκαν και τερμάτισαν στον ημιμαραθώνιο του Ελσινκι, της πρωτεύουσας της Φινλανδίας. Η εμφάνισή τους:

05 Ιουν 18
Ekiru και Defar νίκησαν στον επεισοδιακό μαραθώνιο του San Diego
Η εξέλιξη και η κατάληξη του ημιμαραθωνίου κέρδισαν τις εντυπώσεις στο...επεισοδιακό δρομικό γεγονός Synchrony Rock ‘n’ Roll San Diego Marathon της περασμένης Κυριακής στην Καλιφόρνια
03 Ιουν 18
28 Έλληνες τερμάτισαν στο μαραθώνιο της ... καυτής Στοκχόλμης
Εικοσιοκτώ Ελληνες δρομείς, 23 άνδρες και 5 γυναίκες  νίκησαν την αφόρητη ζέστη μαζί με τη διαδρομή και τερμάτισαν στον 40ο μαραθώνιο της Στοκχόλμης. Τέσσερις υποχρεώθηκαν νωρίς-νωρίς να εγκαταλείψουν
29 Μαϊ 18
31η η Κουκάκη με 3ω44:51 στο μαραθώνιο Mont St Michel. 7 Έλληνες στο Leiden
Διάκριση κατέγραψε η 45χρονη Κατερίνα Κουκάκη εκ Χανίων στο διεθνή μαραθώνιο του Mont St Michel της Νορμανδίας. Xρονομετρήθηκε στο τέρμα στο Barrage Du Cuesnon με 3ω44:51
28 Μαϊ 18
O Κύπριος Χριστοφόρου νίκησε στα 10χλμ του Edinburgh Festival. 64Έλληνες
Eνας Κύπριος, ο 25χρονος Μιχαήλ Χριστοφόρου μόνιμος κάτοικος Εδιμβούργου και μέλος του τοπικού AC, αναδείχθηκε νικητής στον παράλληλο αγώνα των 10 χλμ του Edinburgh Marathon Festival
22 Μαϊ 18
Νίκη γοήτρου ο Bekele στα 16093μ του Grand Prix von Bern
Mία νίκη γοήτρου και ψυχολογίας κατέκτησε ο 36χρονος Kenenisa Bekele στη 37η έκδοση του δρομικού γεγονότος «Grand Prix von Bern». Ο μεγάλος Αιθίοπας δρομέας επικράτησε σχετικά εύκολα
20 Μαϊ 18
19 Ελληνες δρομείς τερμάτισαν στο Goteborgsvarvet, 4 στο Ελσίνκι
Δεκαεννέα Ελληνες δρομείς, 14 άνδρες+5 γυναίκες, τερμάτισαν το Goteborgsvarvet, αυτό το μεγάλο δρομικό γεγονός στο Γκέτεμποργκ, τη 2η σε πληθυσμό πόλη της Σουηδίας. Ταχύτερος ήταν ένας «ντόπιος»,
14 Μαϊ 18
11 Ελληνες δρομείς τερμάτισαν στον half του Βουκουρεστίου
Εντεκα Ελληνες δρομείς, 8 άνδρες +3 γυναίκες, αγωνίστηκαν και τερμάτισαν στον ημιμαραθώνιο του Βουκουρεστίου. Εκπροσώπησαν κυρίως τον ΑΠΣ «Αθηναίοι Δρομείς»(7), τον ΣΔΥΜ Θήβας (2)
13 Μαϊ 18
Ρεκόρ διαδρομής με 2ω11:16 ο Morwabe στον Telenor της Κοπεγχάγης. 21 Έλληνες
Νέα επίδοση διαδρομής πέτυχε ο 26χρονος Κενυάτης William Nyarondia Morwabe στον 39ο μαραθώνιο «Telenor» της Κοπεγχάγης. Κάλυψε την κλασσική  απόσταση σε 2ω11:16. Παράλληλα συνέτριψε την ατομική του
10 Μαϊ 18
Ο Φλέβας συμπλήρωσε 190 μαραθωνίους! Έλληνες σε Μπέλφαστ, Milton Keynes, Τεργέστη
Τον 190ο μαραθώνιό του ολοκλήρωσε ο Κώστας Φλέβας. Αγωνίστηκε την περασμένη Δευτέρα στον αγώνα του Μπέλφαστ, τον Deep River Rock Marathon. Ο 38χρονος δρομέας μας, οκτώ ημέρες μετά τη συμμετοχή

07 Ιουλ 18
Κάνε την εγγραφή σου στο Santorini Experience! Γραφικές και πανέμορφες διαδρομές με θέα την Καλντέρα …
Το 4ο "Santorini Experience", το οποίο έχει μπει για τα καλά στο καλεντάρι τον απανταχού δρομέων εντός και εκτός Ελλάδας, θα διεξαχθεί φέτος το διάστημα μεταξύ 5-7 Οκτωβρίου 2018, στο μαγευτικό νησί των Κυκλάδων.
22 Ιουν 18
Κυκλοφόρησε το βιβλίο «Φέρνοντας κοντά τις μεγάλες αποστάσεις»
Το βιβλίο «Φέρνοντας κοντά τις μεγάλες αποστάσεις» του Δημήτρη Τζεφαλή αποτελεί έναν ολοκληρωμένο οδηγό τόσο για τους νεοεισερχόμενους δρομείς στον μαγικό κόσμο των μεγάλων αποστάσεων
21 Ιουν 18
Το Καρπενήσι θα είναι ο ιδανικός προορισμός για έναν καλοκαιρινό αγώνα δρόμου 10χλμ
Ο Δήμος Καρπενησίου, η Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου και η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος συνδιοργανώνουν την Κυριακή 29 Ιουλίου 2018 τους αγώνες KARPENISSI Energy RUN 10k & Energy Duathlon 2018 Kids edition στην πόλη του Καρπενησίου.
20 Ιουν 18
Τα νέα μοντέλα της σειράς Garmin® fēnix® 5 Plus, έχουν χάρτες, μουσική, είναι Garmin Pay™ Ready και διαθέτουν παλμικό οξύμετρο από τον καρπό
Η νέα γενιά smartwatch με GPS, fēnix 5 Plus διαθέτει τοπογραφικούς χάρτες, έχει δυνατότητα αναπαραγωγής μουσικής και υποστηρίζει ανέπαφες πληρωμές Garmin Pay™. Όπως και η προηγούμενη σειρά fēnix 5, διατίθεται σε διαφορετικά μεγέθη για να ταιριάζει σε κάθε καρπό. Το fenix 5s Plus διαθέτει μεγαλύτερη οθόνη Garmin Chroma από τον προκάτοχό του ενώ η διάμετρός του παραμένει στα 42 χιλιοστά, το fenix 5 Plus έχει διάμετρο 47 χιλιοστά και το fenix 5X Plus είναι στα 51 χιλιοστά.

©2005-2018 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse