Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση

Santa Run KEDMA

Nafplio Castle Run

X-treme Stores

20 Αυγ 22
Μόναχο 2022: Ο Alvaro Martin πρωταθλητής Ευρώπης στα 20χλμ βάδην με μέσο ρυθμό 3.57 ανά χιλιόμετρο!
Την πρώτη και την τρίτη θέση κατέκτησε η Ισπανία στα 20 χιλιόμετρα βάδην στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Στίβου στο Μόναχο, ενώ Σουηδός παίρνει το αργυρό μετάλλιο. Ο Álvaro Martin τερμάτισε νικητής σε 1:19:11, έχοντας δηλαδή μέσο ρυθμό ανά χιλιόμετρο 3'57 κι 55 εκατοστά.
20 Αυγ 22
Έγραψε Ιστορία η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη. ΧΡΥΣΗ και στα 20 χιλιόμετρα βάδην!
Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
Έγραψε Ιστορία η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη. ΧΡΥΣΗ και στα 20 χιλιόμετρα βάδην! Ο χρόνος, 1.29.03. Είναι η πρώτη φορά που Έλληνας/ίδα αθλητής/τρια στίβου παίρνει 2 μετάλλια και μάλιστα χρυσά σε μεγάλη διοργάνωση από την εποχή του Τσικλητήρα στους προπολεμικους Ολυμπιακους Αγωνες.
20 Αυγ 22
Μόναχο 2022: η Χριστίνα Παπαδοπούλου 12η στην Ευρώπη στα 20 χιλιόμετρα βάδην, πανηγυρίζει μαζί με την Ντρισμπιώτη
Στον αγώνα μετείχε επίσης η Χριστίνα Παπαδοπούλου, που έκανε εξαιρετική κούρσα. Πήρε τη 12η θέση στην Ευρώπη με 1.35.19. Παπαδοπούλου και Ντρισμπιώτη πανηγυρίζουν μαζί τον τερματισμό!
19 Αυγ 22
Μόναχο 2022: Η πρωταθλήτρια Ευρώπης Αντιγόνη Ντρισμπιώτη αποφάσισε να αγωνιστεί και στα 20 χιλιόμετρα βάδην!
Η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη επιστρέφει στην Odeonsplatz για να πάρει θέση εκκίνησης στα 20χλμ. βάδην στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Μονάχου. Η “χρυσή” πρωταθλήτρια Ευρώπης στα 35χλμ. βάδην επέλεξε να μπει και στη μικρότερη απόσταση, προκειμένου να βιώσει μια ακόμη σπουδαία εμπειρία
16 Αυγ 22
ΧΡΥΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη!
Σε κάθε αγώνα ακόμη πιο απίστευτη η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη! Στα 35 χιλιόμετρα βάδην στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Μονάχου ήταν ασυναγώνιστη, πήρε σημαντική διαφορά από τα μισά της κούρσας και τερμάτισε θριαμβεύτρια παίρνωντας το χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα.
16 Αυγ 22
Μόναχο 2022: 16η στην Ευρώπη η Κουρκουτσάκη. Δεν τερμάτισαν Φιλτισάκου, Παπαμιχαήλ
Για την τεράστια επιτυχία της Ντρισμπιώτη είδαμε στο θέμα "ΧΡΥΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη!". Στα 35 χιλιόμετρα βάδην στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Μονάχου αγωνίστηκαν ακόμη 3 Έλληνες. Η Έφη Κουρκουτσάκη κατέλαβε την 16η θέση με χρόνο 3 ώρες 07:42.
24 Ιουλ 22
Όρεγκον 2022, 35χλμ βάδην: 29ος με πανελλήνιο ρεκόρ ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ. Σούπερ τερματισμός με πτώση για το χρυσό
Πάντα σταθερός σε κάθε μεγάλη διοργάνωση, ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ κατέλαβε την 29η θέση με πανελλήνιο ρεκόρ 2:34:48 στο Όρεγκον στα 35χλμ. Μάλιστα αγωνίστηκε με πυρετό που τον ταλαιπωρεί εδώ και 2 ημέρες.
22 Ιουλ 22
Εκπληκτική η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, 4η στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα!
Η πρωταθλήτρια μας τερμάτισε στην τέταρτη θέση στον τελικό των 35χλμ. βάδην με 2.41.58 πετυχαίνοντας τη σημαντικότερη διάκριση στην καριέρα της, ένα χρόνο από την όγδοη θέση στους ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο στα 20χλμ. Βάδην. Η αθλήτρια του Ναπολέοντα Κεφαλόπουλου
16 Ιουλ 22
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Όρεγκον 2022 20χλμ βάδην: 22η στον κόσμο η Φιλτισάκου, 28η η Παπαδοπούλου

Διπλή εκπροσώπηση είχε η χώρα μας στον απευθείας τελικό των 20χλμ. βάδην. Η Κυριακή Φιλτισάκου και η Χριστίνα Παπαδοπούλου ολοκλήρωσε τον αγώνα τους με καλές εμφανίσεις, αφού βελτίωσαν τα φετινά τους ρεκόρ.

23 Ιουν 22
Πανελλήνιο ρεκόρ από την Αντιγόνη Ντρισμπιώτη στα 5.000 μ. βάδην
Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) στη διάρκεια ημερίδας βάδην στο Καρπενήσι. Η 8η ολυμπιονίκης του Τόκιο διένυσε τα 5.000 μ. σε 21.06.4 και βελτίωσε το πανελλήνιο ρεκόρ, που κατείχε η πρόεδρος του συλλόγου
08 Μαϊ 22
Παπαμιχαήλ και Φιλτισάκου επικράτησαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ. βάδην

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ.βάδην έγινε σήμερα στην πόλη της Πάτρας. Οι δρόμοι της πόλης γέμισαν από νωρίς από πολίτες, που είχαν την ευκαιρία να χειροκροτήσουν την προσπάθεια των κορυφαίων αθλητών και αθλητριών του αγωνίσματος.

03 Απρ 22
Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην: Όριο η Ασλανίδου, μετάλλιο ο Παπαστεργίου
Η πρώτη εκκίνηση του 21ου Βαλκανικού Πρωταθλήματος της Γλυφάδας ήταν τα 5χλμ. βάδην Γυναικών εκεί όπου νικήτρια ήταν η Τουρκάλα Ερσά Μπινγκόλ με 25.21.80 και δεύτερη η συμπατριώτισσα της Τουλίν Εκ με 25.27.85.
03 Απρ 22
Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην, Γλυφάδα: Χρυσό μετάλλιο για τον Παπαμιχαήλ στα 35χλμ και ασημένιο για την Κουρκουτσάκη
Ο πρωταθλητής μας έχοντας τη στήριξη του κόσμου κατά μήκος της διαδρομής κατάφερε να περάσει πρώτος τη γραμμή τερματισμού σε 2 ώρες 39.46 τρέχοντας στην ουσία δίχως τον απαραίτητο συναγωνισμό που θα του έδινε την ευκαιρία να κυνηγήσει μια καλύτερη επίδοση
02 Απρ 22
Η Γλυφάδα αγκαλιάζει το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην
Η συνέντευξη Τύπου για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην (Κυριακή, 3/4, 15.30) έγινε σήμερα στο ΔΑΚ Γλυφάδας παρουσία της προέδρου του ΣΕΓΑΣ Σοφίας Σακοράφα, του γενικού γραμματέα της Ομοσπονδίας, Γιώργου Γιατρουδάκη, του Δημάρχου της πόλης Γιώργου Παπανικολάου
06 Μάρ 22
Αντιγόνη Ντρισμπιώτη: Τα όνειρα δεν σταματούν ποτέ

Στις 12 Ιουνίου του 2004 έκανε τον τελευταίο της αγώνα κι έπειτα πήρε την απόφαση να αφήσει πίσω της το κεφάλαιο "αθλητισμός"....μέχρι το 2011 όπου το  μικρόβιο επέστρεψε και μαζί και οι διακρίσεις.

9-12 Νοεμβρίου η ΟΠΑΠ MARATHON EXPO 2022
Λίγες μέρες έμειναν μέχρι η ΟΠΑΠ MARATHON EXPO 2022 να ανοίξει τις πύλες της για το ευρύ κοινό, να υποδεχτεί το σύνολο των δρομέων του 39ου Αυθεντικού Μαραθωνίου Αθήνας καθώς θα παραλάβουν από τον εκθεσιακό χώρο το kit της συμμετοχής τους αλλά και τους 180 εκθέτες από τον ευρύτερο χώρο του αθλητισμού, της υγείας, της ευεξίας, της διατροφής, του αθλητικού τουρισμού και της αποκατάστασης.
06 Οκτ 22
Προπονήσου με τους Rundome Runners και τον Δημήτρη Θεοδωρακάκο ενόψη του Αυθεντικού Μαραθωνίου
Το Rundome κάνει την εμφάνιση στους δρόμους της Αθήνας από αυτή την Τρίτη 11/10 με το πιο δυναμικό Running Community της πόλης! Τρέξε μαζί μας κάθε βδομάδα στις πιο εμβληματικές διαδρομές, στο κέντρο της Αθήνας, εκεί που χτυπάει η καρδιά του Running.
16 Σεπ 22
Αυτό είναι το πιο soft παπούτσι της New Balance

Για το μόνο που μπορούμε να είμαστε σίγουροι σε αυτόν τον κόσμο είναι πως τα πάντα αλλάζουν. Το Fresh Foam X More v4 είναι το πιο απορροφητικό παπούτσι της New Balance. Για σένα που θέλεις να τρέξεις περισσότερο.

14 Σεπ 22
Αυτό ειναι το «παράνομο» παπούτσι της New Balance
To FuelCell SuperComp Trainer είναι ασυμβίβαστα γρήγορο. Οι κανόνες έχουν δημιουργηθεί για να οριοθετούν ένα παιχνίδι σαν τον φράχτη που οριοθετεί ένα οικόπεδο. Εάν σπάσεις τις τάβλες που το περιβάλουν, όλος ο ορίζοντας ανοίγεται μπροστά σου!

©2005-2021 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse