Alexander the Great Marathon
Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση
Roly Greece NSCoaching My Athlete Energy Photos Trinews.gr Kasimis Training
Αποτελέσματα
Saucony
Metron Group
Volos Run
Kallithea Run
Marathon HalfMarathon
Nafplio Marathon
Life Run
X-treme Stores
Lenshop.gr
19 Ιουλ 20 ← πίσω

Δρόμος του Ταχυδρόμου 2020, τα αποτελέσματα & το δελτίο τύπου

Δρόμος του Ταχυδρόμου 2020


Άγναντα Τζουμέρκων Άρτας



Ο Δρόμος του Ταχυδρόμου 2020, έγινε για έβδομη χρονιά, υπό την αιγίδα του δήμου Κεντρικών Τζουμέρκων, την Κυριακή στις 19/07/2020, μετά από την αναβολή που είχε τον Μάρτιο 2020 λόγω των υγειονομικών μέτρων της κυβέρνησης.

Είναι ένας απαιτητικός μαραθώνιος ασφάλτινος αγώνας δρόμου 44,5 χιλιομέτρων, με την ονομασία ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΥ.

Παράλληλα έγιναν και ο ημιμαραθώνιος αγώνας 25,5 χιλιομέτρων καθώς επίσης και ο μικρός αγώνας (fun race) 8,5 χιλιομέτρων, με κοινή εκκίνηση και τερματισμό το Κέντρο Άθλησης και Αναψυχής στο χωριό Άγναντα Άρτας.

Ο Ιούλιος είναι ο πιο ζεστός μήνας του καλοκαιριού. Όμως την ημέρα του αγώνα οι καιρικές συνθήκες ήταν ιδανικές.

Τόσο το ελαφρύ αεράκι, όσο και η θερμοκρασία που δεν ξεπέρασε τους 22 βαθμούς ήταν σύμμαχος αυτή την χρονιά και οι 87 αθλητές που βρέθηκαν στην γραμμή της εκκίνησης πραγματικά απόλαυσαν έναν πολύ όμορφο αγώνα.

Όλα τα παραπάνω οδήγησαν τους αθλητές σε δύο νέα ρεκόρ χρόνου στην μαραθώνια και ημιμαραθώνια διαδρομή.

Οι τρεις πρώτοι νικητές και νικήτριες στην μαραθώνια διαδρομή των 44,5 χιλιομέτρων ήταν:

Στην πρώτη θέση τερμάτισε ο Περικλής Ασπρούδης με χρόνο 3:47:56 νέο ρεκόρ διαδρομής, στην δεύτερη θέση ο Τομαράς Αναστάσιος με χρόνο 3:55:12 και τρίτος τερμάτισε Κώστας Μπαρμπούτης με χρόνο 4:01:50.

Στις γυναίκες πρώτη τερμάτισε η Θεοδώρα Αναστασιάδη με χρόνο 4:52:29, στη δεύτερη θέση η Ειρήνη Γιώτη με χρόνο 4:52:31 και στη Τρίτη θέση τερμάτισε η Νικολέτα Γιατράκου με χρόνο 5:44:16.

Στην απόσταση των 25,5 χιλιομέτρων έκανε νέο ρεκόρ διαδρομής ο Αλέξανδρος Τζουμάκας που τερμάτισε πρώτος με χρόνο 1:41:45, στη δεύτερη θέση ο Ζώης Παύλος με χρόνο 1:56:07 και τρίτος τερμάτισε ο Ηλίας Λαμπρούσης με χρόνο 1:58:40.

Στις γυναίκες πρώτη πέρασε την γραμμή του τερματισμού η Γκόγκου Άσπα με χρόνο 2:26:12, ακολούθησε στην δεύτερη θέση η Χήτα Νικολέτα με χρόνο 2:28:06 και τρίτη τερμάτισε η Αρετή Αγγέλη με χρόνο 2:44:44.

Στην απόσταση των 8,5 χιλιομέτρων τις τρεις πρώτες θέσεις ανδρών και γυναικών βραβεύτηκαν οι εξής:

Πρώτος νικητής ο Μεχτίδης Στέργιος με χρόνο 00:35:52, δεύτερος τερμάτισε ο Σταλίκας Γιάννης με χρόνο 00:36:26 και τρίτος τερμάτισε ο Σταλίκας Ιάσονας με χρόνο 00:36:30.

Στις γυναίκες η κατάταξη έχει ως εξής: Μανδραβέλη Αγγελική με χρόνο 00:48:31 στην πρώτη θέση, δεύτερη θέση η Παρασκευή Κοτζαμουράτογλου με χρόνο 00:51:25 και στην τρίτη θέση η Τσατσαρώνη Μαρία με χρόνο 00:53:48.
Στις απονομές για τις βραβεύσεις των αθλητών κοντά μας ήταν ο Δήμαρχος Κεντρικών Τζουμέρκων κ. Χασιάκος Χρήστος και ο Πρόεδρος του τοπικού Συμβουλίου Αγνάντων κ. Παππάς Κωνσταντίνος, τους οποίους και ευχαριστούμε.
Ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία τους και για την συνδρομή τους στην ασφάλεια των διαδρομών μεταξύ των σταθμών την ειδική ομάδα ΔΟΑΚ του δήμου Αρταίων.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους φίλους συγχωριανούς και μη που μας βοήθησαν στελεχώνοντας τις θέσεις των σταθμών ανεφοδιασμού, όπως τον Νικόλαο και Ευάγγελο Ζάψα, Μπάμπη Τριανταφύλλου, Νίκο Κούκο και Γιώργο Θανάση, Χρήστο Κορδούλα, Θωμά Τατσώνα, Ηλία Πιπίδη, Βασίλη Τάτση, Λάμπρο Ζιάβρα, Κατερίνα Μήτσου, Ανδριάνα Παχύ, αλλά και τα κορίτσια της χρονομέτρησης Ιφιγένεια Γατζούδη και Αλεξάνδρα Κοντογεώργου, όπως επίσης και την ομάδα που στελέχωσε την γραμματεία Κωνσταντίνα Αναστασίου, Αθηνά Παχύ, Νεφέλη Λιράκη.


ΠΑΡΕΛΘΟΝ- ΡΕΚΟΡ
Για την ιστορία έχουμε:

Στα 44,5 κμ έχουμε σαν νικητές τους παρακάτω αθλητές
2016 ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ SOLO BARS 3:49:08,773
2017 ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΟΤΣΑΜΠΑΣΗΣ ΣΔΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4:10:08
2018 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ DIELLAS ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΤΑΣ 3:48:53
2019 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ DIELLAS ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΤΑΣ 3:54:1
2020 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ DIELLAS ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΤΑΣ 3:47:56(ΡΕΚΟΡ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ)


Στα 25,5 κμ έχουμε σαν νικητές τους παρακάτω αθλητές
2016 ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 1:52:56 ,263
2017 ΗΛΙΑΣ ΝΑΤΣΙΑΣ ΣΔΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 1:52:43
2018 ΤΣΙΑΜΠΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1:46:05
2019 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΡΟΥΓΚΑΣ 1:47:18
2020 Αλέξανδρος Τζουμάκας 1:41:45(ΡΕΚΟΡ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ)

Στα 8,5 κμ έχουμε σαν νικητές τους παρακάτω αθλητές
2016 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ 0:35:05, 500 (ΡΕΚΟΡ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ)
2017 ΚΩΣΤΑΣ ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ 0:37:15
2018 ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ ΗΛΙΑΣ 0:39;06
2019 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΛΙΚΑΣ 00:35:32
2020 Μεχτίδης Στέργιος 00:35:52



*τα αποτελέσματα και εδώ:
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 44,5 km
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 25,5 km
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8,5 km


"
DROMOS TAXYDROMOU 2020 44,5km
"
Rank By Gen. By Cat. Cat. Gender BIB  Country Name YOB Club finish 44
1 1 1 Α Male 3 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ 1969 MULTISPORT ARTA-DIELLAS 3:47:56.203
2 2 2 Α Male 23 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΜΑΡΑΣ 1978   3:55:12.663
3 3 3 Α Male 18 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ 1990 MULTISPORT ARTA-DIELLAS 4:01:50.693
4 4 4 Α Male 24 ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΟΝΔΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 1978 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 4:27:41.803
5 5 5 Α Male 15 ΠΛΑΤΩΝ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ 1976 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΝΕΣΤΟΥ 4:31:29.266
6 6 6 Α Male 22 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΒΑΡΝΑΣ 1965 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΝΟΜΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ 4:36:44.183
7 7 7 Α Male 6 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΑΤΣΟΥΛΗΣ 1976 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 4:43:32.916
8 1 1 Γ Female 2 ΘΕΟΔΩΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ 1973   4:52:29.400
9 2 2 Γ Female 8 ΕΙΡΗΝΗ ΓΙΩΤΗ 1971   4:52:31.680
10 8 8 Α Male 12 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΡΒΕΛΗΣ 1970 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 4:56:05.286
11 9 9 Α Male 9 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΩΤΗΣ 1972 3P 5:05:01.363
12 10 10 Α Male 20 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΣΗΣ 1979 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 5:08:07.776
13 11 11 Α Male 13 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ 1969 ΒΟΝΙΤΣΑ 5:17:26.213
14 12 12 Α Male 5 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΕΡΥΚΙΟΣ 1987 ΒΟΝΙΤΣΑ 5:17:28.220
15 13 13 Α Male 17 ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΗΤΣΟΣ 1968   5:35:28.280
16 14 14 Α Male 4 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΣΣΗΣ 1968   5:35:29.373
17 3 3 Γ Female 7 ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΓΙΑΤΡΑΚΟΥ 1970   5:44:16.226


"
DROMOS TAXYDROMOU 2020 25,5km
"
Rank By Gen. By Cat. Cat. Gender BIB  Country Name YOB Club finish 25.5
1 1 1 Α1 Male 105 ALEXANDROS TZOUMAKAS 1999 ΙΩΑΝΝΙΝΑ 1:41:32.596
2 2 1 Α2 Male 120 ΠΑΥΛΟΣ ΖΩΗΣ 1983 PHYSIO ACTIV 1:55:53.836
3 3 2 Α1 Male 129 ΗΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ 1997 MOUNTAIN TRAINING SOLUTIONS 1:58:26.690
4 4 3 Α1 Male 146 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΣΟΥΤΖΙΟΣ 1998 ΣΔΙ 2:00:51.683
5 5 4 Α1 Male 115 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΚΟΓΚΟΣ 1995 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:04:03.593
6 6 1 Α3 Male 132 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΤΣΙΜΑΡΗΣ 1972 ΣΔΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:05:04.473
7 7 2 Α3 Male 144 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΙΩΧΟΣ 1974 ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΟΥΛΙΟΥ 2:06:01.920
8 8 1 Α4 Male 136 ANASTASOPOYLOS MIXAHL 1992   2:06:03.593
9 9 2 Α4 Male 133 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΤΕΛΛΟΣ 1968 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:08:30.983
10 10 3 Α3 Male 138 ΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ 1978 ΣΟΧ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 2:12:46.253
11 11 2 Α2 Male 127 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ 1988 SPORTIFS.GR 2:13:00.166
12 12 3 Α2 Male 156 ΙΩΑΝΝΗΣ ΨΩΜΑΣ 1983 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 2:13:14.260
13 13 4 Α2 Male 139 ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΝΤΑΚΑΛΕΤΣΗΣ 1985 SPORTIFS 2:14:32.340
14 14 5 Α2 Male 125 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΡΙΚΩΝΗΣ 1987 SPORTIFS.GR 2:16:53.083
15 15 4 Α3 Male 121 ΚΩΣΤΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 1976 ΣΔΥΚ 2:20:31.953
16 16 6 Α2 Male 147 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤΑΜΟΣ 1982   2:24:44.376
17 1 1 Γ 40+ Female 116 ΑΣΠΑ ΓΚΟΓΚΟΥ 1973 ΣΥΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:25:58.696
18 17 3 Α4 Male 106 PETROS TZOUMAKAS 1961 ΙΩΑΝΝΙΝΑ 2:27:17.393
19 2 2 Γ 40+ Female 155 ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΧΗΤΑ 1970 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:27:53.440
20 18 5 Α3 Male 145 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΚΑΜΠΑΡΔΩΝΗΣ 1978 ΣΑΠΠΑΖ 2:28:18.926
21 19 6 Α3 Male 114 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΩΤΗΣ 1974 ΑΡΤΑ 2:33:52.963
22 20 4 Α4 Male 128 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ 1964 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:36:36.180
23 21 7 Α3 Male 157 ΑΡΓΥΡΙΟΣ ΜΑΝΩΛΑΣ 1973   2:41:39.760
24 22 5 Α4 Male 102 SAKIS ORIVATIS 1966 ΕΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 2:43:03.410
25 23 8 Α3 Male 109 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 1972 ΙΩΑΝΝΙΝA 2:43:54.856
26 3 3 Γ 40+ Female 107 ΑΡΕΤΗ ΑΓΓΕΛΗ 1970 ΣΔΙ--SKY WOMAN RUNNING TEAM 2:44:31.170
27 24 6 Α4 Male 135 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΙΝΤΑΚΑΣ 1970 ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2:51:41.180
28 25 7 Α4 Male 103 BRAD TRUSLER 1967   2:53:25.220
29 4 4 Γ 40+ Female 104 MANDY TRUSLER 1963 THE FUNCTIONAL DEPARTMENT 2:54:32.706
30 26 9 Α3 Male 154 ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ 1978 ΕΛΕΟΥΣΑ 2:57:38.283
31 27 8 Α4 Male 124 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΑΝΤΖΕΛΗΣ 1960 ΕΛΕΟΥΣΑ 3:12:18.380
32 28 9 Α4 Male 140 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ 1965 ΕΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3:12:46.510
33 29 10 Α4 Male 123 ΦΩΤΗΣ ΚΑΖΙΑΝΗΣ 1969 Σ Δ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3:16:46.460
34 30 11 Α4 Male 108 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ 1969 ΑΘΗΝΑ 3:40:23.320



"
DROMOS TAXYDROMOU 2020 8,5km
"
Rank By Gen. By Cat. Cat. Gender BIB  Country Name YOB Club finish 8.5
1 1 1 Α Male 528 ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΜΕΧΤΙΔΗΣ 1999   0:35:52.270
2 2 2 Α Male 541 ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΤΑΛΙΚΑΣ 1982   0:36:26.667
3 3 3 Α Male 540 ΙΑΣΟΝΑΣ ΣΤΑΛΙΚΑΣ 1985   0:36:30.523
4 4 4 Α Male 503 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΡΛΕΤΟΣ 1969 ΙΩΑΝΝΙΝΑ 0:39:39.137
5 5 5 Α Male 520 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΕΦΗΣ 1978   0:41:35.387
6 6 6 Α Male 538 ΗΛΙΑΣ ΣΚΟΥΦΗΣ 1996   0:42:09.223
7 7 7 Α Male 508 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ 1996   0:42:41.487
8 8 8 Α Male 504 ΜΑΚΡΗΣ ΦΩΤΗΣ 1986   0:43:31.807
9 9 9 Α Male 539 ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 1981 ΡΟΔΑΥΓΗ 0:43:59.337
10 10 10 Α Male 506 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΕΛΗΣ 1990 ΑΡΤΑ 0:47:04.927
11 1 1 Γ Female 527 ΑΓΓΡΛΙΚΗ ΜΑΝΔΡΑΒΕΛΗ 1982   0:48:31.630
12 11 11 Α Male 529 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΟΣΙΑΛΟΣ 1990 ΑΡΤΑ 0:50:03.573
13 2 2 Γ Female 522 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΟΤΖΑΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ 1984 ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 0:51:25.347
14 12 12 Α Male 535 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1970   0:52:32.380
15 13 13 Α Male 515 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ 1962 ΕΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0:52:58.347
16 3 3 Γ Female 78 ΜΑΡΙΑ ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗ 1975   0:53:48.697
17 14 14 Α Male 509 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΒΡΑΚΑΣ 1975   0:54:13.843
18 15 15 Α Male 534 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΟΥ 1973 ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ 0:55:46.667
19 16 16 Α Male 542 ΣΠΥΡΟΣ ΤΡΑΧΑΝΑΣ 1969 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩ 0:56:07.977
20 17 17 Α Male 512 ΣΠΥΡΟΣ ΘΕΜΕΛΗΣ 1967   0:56:27.723
21 18 18 Α Male 511 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 1974 ΑΠΕΙΡΟΣ 0:56:36.673
22 4 4 Γ Female 501 BEATA MAZURKIEWICZ 1985 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩ 0:56:52.850
23 19 19 Α Male 517 ΗΛΙΑΣ ΤΣΑΛΗΣ 1998 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:57:00.897
24 20 20 Α Male 530 ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΑΡΜΠΙΣΗΣ 1970 ΙΩΑΝΝΙΝΑ 0:57:21.027
25 5 5 Γ Female 521 ΧΡΥΣΑ ΚΟΛΤΣΙΔΑ 1977   0:57:23.483
26 6 6 Γ Female 545 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΧΡΙΣΤΟΓΕΩΡΓΟΥ 1993   0:57:45.627
27 7 7 Γ Female 510 ΛΕΝΑ ΓΕΡΟΝΤΑ 1988   0:57:48.050
28 21 21 Α Male 526 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΜΑΛΗΣ 1965   0:58:27.833
29 22 22 Α Male 514 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 1987 ΒΟΝΙΤΣΑ 0:59:30.330
30 8 8 Γ Female 519 ΜΑΡΙΑ ΚΕΦΑΛΑ 1982 ΣΔΙ 1:01:38.367
31 23 23 Α Male 544 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΥ 1985   1:05:16.383
32 24 24 Α Male 532 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΠΙΝΤΑΚΑΣ 1968 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΟ.ΩΝ ΒΟΛΟΥ 1:08:05.820
33 25 25 Α Male 537 ΚΩΣΤΑΣ ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ 1961 ΔΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ 1:10:03.733
34 9 9 Γ Female 518 ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 1981   1:14:50.250
35 26 26 Α Male 505 ΑΛΕΞΗΣ ΑΥΔΗΣ 1976 FIFTH ELEMENT RUNNING TEAM 1:38:20.303
36 10 10 Γ Female 531 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΠΕΖΑ 1975   1:45:17.380
37 11 11 Γ Female 513 ΔΟΜΝΑ ΙΣΑΑΚΙΔΟΥ 1986 - 1:45:22.157
Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!

Κάντε "like" στη σελίδα μας στο facebook για όλα τα τελευταία Running News!

...διάβασε επίσης
Τα πανελλήνια ρεκόρ βετεράνων σε Ημιμαραθώνιο, Μαραθώνιο, σε όλες τις κατηγορίες και αποστάσεις, και στον στίβο Σαλάτα: Γιατί δεν πρέπει να λείπει από το τραπέζι μας;

Runster
Σχόλια αναγνωστών
...διάβασε επίσης
Όταν ολοκληρώνεις ένα long run 30 χιλιομέτρων και έρχεται η ώρα να βάλεις λίγο πάγο... Προπόνηση Στις Διακοπές; Ή Μήπως Όχι;
Η σημασία του σωστού ρυθμού στις Υπεραποστάσεις Απλοί κανόνες για να βελτιώσεις τις επιδόσεις σου (και οι εξαιρέσεις τους)
FitnessPulse

Garmin FR family
Fitness Awards

Half Marathon EXPO

FitnessPulse.gr
Runster
Πρέπει να διαβάσετε
11 Αυγ 20
Τρέξτε στον κορυφαίο ημιμαραθώνιο του Navarino Challenge στην πανέμορφη Βοϊδοκοιλιά!
Η πολυβραβευμένη διοργάνωση αθλητικού τουρισμού Navarino Challenge έρχεται για 8η συνεχή χρονιά στις 16-18 Οκτωβρίου 2020, στη Μεσσηνία, την Πύλο και την Costa Navarino. Πιστή στο παγκόσμιο μήνυμα της «ο αθλητισμός ενώνει», θα συνδέσει ανθρώπους όλων των ηλικιών και δυνατοτήτων,
30 Ιουλ 20
«Το θέλω είναι πάνω από το μπορώ»: Ένα βιβλίο για την καλοκαιρινή προετοιμασία του Μαραθωνίου
Αιμιλία Πλατή
Η Αιμιλία Πλατή γράφει πως έτρεξε τον πρώτο της Μαραθώνιο και μας εμπνέει στην προετοιμασία μας για τον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας
29 Ιουλ 20
Τρέξτε στο 6ο Santorini Experience με θέα που κόβει την ανάσα
Η Σαντορίνη επιστρέφει δυναμικά στην αθλητική δράση για την 6η κατά σειρά έκδοση του Santorini Experience που θα προσελκύσει το παγκόσμιο ενδιαφέρον επαγγελματιών και ερασιτεχνών αθλητών του τρεξίματος και της κολύμβησης open water, στις 2-4 Οκτωβρίου 2020.

©2005-2020 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse