Thessaloniki Night Half Marathon
Αρχική Ειδήσεις Καλεντάρι Αποτελέσματα Ενημέρωση Εικόνες Άρθρα Εξοπλισμός Forum Διαφήμιση
blank blank My Athlete Energy Photos RUNAWAY Kasimis Training
Ενημέρωση
Runner Store

Nitecore VASILIKOS

Vartholomio Triathlon

X-treme Stores
UltraMag
30 Απρ 24 ← πίσω

Η ανανέωση της λίστας των καλύτερων Ελληνίδων μαραθωνοδρόμων 2024, με Αμβούργο, Βελιγράδι, Μαδρίτη

Επιμέλεια: Κώστας Παλάντζας
Τις 136 δρομείς έφτασε η λίστα των καλύτερων Ελληνίδων μαραθωνοδρόμων 2024 μετά από τους αγώνες που έγιναν την Κυριακή 28 Απριλίου. 9 νέες επιδόσεις έγιναν στο Αμβούργο, 2 στη Μαδρίτη, μία στο Βελιγράδι.

Ξεχώρισε η Ντέπυ Σημαντράκου που με 2:59:53 / 3:00:41 στη Γερμανία, έγινε η 8η μαραθωνοδρόμος του έτους με sub3. Η ίδια διακρίνεται και στις trail διαδρομές, ενώ ένα μήνα πριν τερμάτισε τον Ημιμαραθώνιο του Νανσύ σε 1:24:54 δείχνοντας ότι έχει τις δυνατότητες για ατομικό ρεκόρ στον Μαραθώνιο και για να κατέβει για πρώτη φορά τις 3 ώρες, όπως και έγινε. Η Ντέπυ Σημαντράκου είναι από την Ανθρακιά Γρεβενών, τελείωσε τη Νομική Θεσσαλονίκης, είναι αθλήτρια κυρίως του mountain running, ενώ είχε να τρέξει μαραθώνιο δρόμου από το 2017 (Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 3:54:28 / 3:54:19).


Η Γκλόρια Πριβιλέτζιο που τερμάτισε σε 2:38:00 /2:38:06 τον Μαραθώνιο του Ρότερνταμ στις 14 Απριλίου, έθεσε μεγάλες βάσεις για να είναι η καλύτερη Ελληνίδα μαραθωνοδρόμος για το 2024.

Δεύτερη πέρασε η Παναγιώτα Βλαχάκη που τερμάτισε στη Βιέννη σε 2:43:48 / 2:43:51. Η αθλήτρια είχε εκπροσωπήσει τη χώρα μας στον Μαραθώνιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες Ρίο 2016 και συνεχίζει πάντα δυνατά.

Η νικήτρια του Μαραθωνίου Θεσσαλονίκης Ματίνα Νούλα με 2:45:00 / 2:45:02, κατέχει την 3η θέση στη λίστα.

4η για το 2024, είναι ως τώρα η Ιουλία - Ελένη Παναγιωτοπούλου, με 2:50:57 στη Μεσσήνη όπου αναδείχθηκε νικήτρια. 5η με 2:55:07 η Ξένια Κατσιμάντου (2η θέση στον Μαραθώνιο Μεσσήνης).

Η διαχρονική αθλήτρια με συμμετοχή και τους Ολυμπιακούς Αγώνες Πεκίνο 2008 Ντενίζ Δημάκη, τερμάτισε στη Θεσσαλονίκη σε 2:57:44 και βρίσκεται στον πίνακα 6η.

7η είναι η Σουλτάνα Τόκα, που με το 2:59:41 / 2:59:49 στο Ανόβερο, σημείωσε πανελλήνιο ρεκόρ γυναικών άνω των 50 ετών, και έγινε η πρώτη Ελληνίδα 50+ που κατεβαίνει το 3ωρο.

8η όπως προαναφέραμε είναι η Ντέπυ Σημαντράκου με 2:59:53 / 3:00:41 στο Αμβούργο.


Ας δούμε λοιπόν την ως τώρα λίστα των καλύτερων Ελληνίδων μαραθωνοδρόμων 2024. Κατόπιν θα δείτε και κάποια διευκρινιστικά και άλλα στοιχεία που αφορούν γενικότερα τον πίνακα.

Τελευταία ενημέρωση 30 Απριλίου 2024


Δείτε τη λίστα εδώ : Οι καλύτερες Ελληνίδες Μαραθωνοδρόμοι για το 2024


,1 Πριβιλέτζιο Γκλόρια 1988 ΓΣ Γλυφάδας 2.38.00 Ρότερνταμ 14/4
,2 Βλαχάκη Παναγιώτα 1991 ΓΑΣ Ιλισσός 2.43.48 Βιέννη 21/4
,3 Νούλα Ματίνα 1998 N.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 2.45.00 Θεσσαλονίκη 21/4 
,4 Παναγιωτοπούλου Ιουλία - Ελένη       1994 ΓΣ Αμαρουσίου 2.50.57 Μεσσήνη 7/4
,5 Κατσιμαντου Ξένια 1984 Ηρακλής Θεσσαλονίκης 2.55.07 Μεσσήνη 7/4
,6 Δημάκη Ντενίζ 1977 ΓΑΣ Ιλισσός 2.57.44 Θεσσαλονίκη 21/4 
,7 Τόκα Σουλτάνα  1974 All Terrain Runners - Ηρακλής Θεσσαλονίκης 2.59.41 Ανόβερο 14/4
,8 Σημαντράκου Δέσποινα 1992 Kasimis Training - Τρίτων Θεσσαλονίκης 2.59.53 Αμβούργο 28/4
,9 Μάλαϊ Μαρία 1989 Adidas runners athens - ΓΑΣ Ιλισσός 3.04.48 Βιέννη 21/4
,10 Βλάση Μάρι 1989 Πανελλήνιος ΓΣ 3.06.30 Λονδίνο 21/4
,11 Πρωτογεράκη Αιμιλία 1992 ΑΟ Λασιθίου 3.08.09 Βιέννη 21/4
,12 Κανουτα Γεωργία 1985 Get Fit Itea 3.09.11 Θεσσαλονίκη 21/4
,13 Μακαρονίδη Ζανίν 1988 Παναθηναϊκός ΑΟ 3.09.14 Λονδίνο 21/4
,14 Τσίπα Μαριέλα 1976 All Terrain Runners 3.10.20 Κρήτη 14/4
,15 Αμπντέλ Σαλάμ Οικονόμου Φωτεινή Νουρ 1992 Adidas runners athens 3.10.51 Βιέννη 21/4
,16 Συντζανάκη Κωνσταντίνα - Νάντια Krommidas Coaching - Trissuto 3.11.13 Κρήτη 14/4
,17 Πεγιά Άννα 1988 Katsilas Training / ΣΔΥ Χαλκιδικής 3.12.17 Θεσσαλονίκη 21/4
,18 Γκίκου Αλεξάνδρα 1997 Bodyworks Πρέβεζα 3.13.35 Θεσσαλονίκη 21/4
,19 Δεμέστιχα Χριστίνα 1972 ΑΠΣ Απόλλων Δυτικής Αττικής 3.14.20 Θεσσαλονίκη 21/4
,20 Πρισακάρου Κατερίνα 1984 P.k fitness 3.14.55 Βιέννη 21/4
,21 Μπέκα Ευαγγελία 3.15.56 Ρώμη 17/3
,22 Σιμπιλογλου Αναστασία 1981 Santa Running Team 3.16.09 Μεσσήνη 7/4
,23 Κατσιαρίμπα Σταυρούλα 1975 Δρύοπες ΓΑΣ Ερμιονίδας 3.17.00 Μεσσήνη 7/4
,24 Πολυζούλη Αικατερίνη 1979 Parmakis Team 3.18.33 Θεσσαλονίκη 21/4
,25 Χασκή Ερμιόνη 1995 3.18.40 Θεσσαλονίκη 21/4
,26 Μπαρότα Τριάδα 1984 ΑΠΣ Δρομέων Ευβοίας 3.18.55 Θεσσαλονίκη 21/4
,27 Μπούτση Νεκταρία 1989 VG Distance Runners 3.18.56 Μιλάνο 7/4
,28 Κομματά Άρτζυ 1981 3.19.01 Lentemarathon 14/4
,29 Παπαδοπούλου Κάτια 1978 3.19.01 Βιέννη 21/4
,30 Δάπκα Φωτεινή 1983 ΣΔΥ Πανσερραϊκός 3.19.03 Θεσσαλονίκη 21/4
,31 Κονιαράκη Ελένη 1982 3.19.17 Μεσσήνη 7/4
,32 Κωστίδου Στέλλα 1975 ΑΠΣ Αθηναίοι Δρομείς 3.21.09 Μεσσήνη 7/4
,33 Χατζάκη Ιωάννα 1981 Kenyatis Team 3.21.32 Βιέννη 21/4
,34 Ροβίθη Μαρία 1972 3.22.29 Λονδίνο 21/4
,35 Λυτροκάπη Δανάη 1988 3.23.32 Κρήτη 14/4
,36 Καραθανάση Πέννυ 1977 3.24.33 Βιέννη 21/4
,37 Διαμαντέα Ροδάνθη - Νίκη 1986 ΑΣ Αγίας Παρασκευή 3.25.16 Αμβούργο 28/4
,38 Σαμαρά Χρυσούλα 1976 3.25.28 Θεσσαλονίκη 21/4
,39 Ανδριοπούλου Μαρία 1978 3.25.47 Μιλάνο 7/4
,40 Ευαγγελινού Αναστασία 1981 3.26.22 Μπολόνια 3/3
,41 Φωκινα Αναστασία  3.26.23 Μάντσεστερ 14/4
,42 Μακρυπίδη Σπυριδούλα 1983 ΑΠΣ Απόλλων Δυτικής Αττικής 3.26.30 Μεσσήνη 7/4
,43 Τζωρτζάκη Manon Barre Cretan Wild 3.27.06 Κρήτη 14/4
,44 Χαχλάκη Μελίνα 1982 Gianniosis Private Training 3.27.14 Θεσσαλονίκη 21/4
,45 Κυπριώτου Γιασεμή - Ειρήνη 1975 ΑΟ Φιλοθέης 3.27.25 Θεσσαλονίκη 21/4
,46 Αναστασιάδη Θεοδώρα 1973 3.28.07 Μιλάνο 7/4
,47 Αρβανίτου Μαρία 1995 3.28.22 Ρώμη 17/3
,48 Βλαχάκη Ευαγγελία 1976 ΑΟ Σητειακός Σητείας Λασιθίου 3.28.22 Ρόδος 21/4
,49 Λουκίδου Ευανθία 1996 3.28.29 Θεσσαλονίκη 21/4
,50 Μπάκα Σταυρούλα 1974 ΣΔΥ Μεσσηνίας / Dimopoulos Coaching 3.28.51 Θεσσαλονίκη 21/4
,51 Αλεβιζοπούλου Αντωνία 1986 ΠΜΣ Ολυμπιάδα Κομοτηνής 3.28.52 Βοστώνη 15/4
,52 Λαλάκη Αναστασία 1982 Kasimis Training 3.29.01 Αμβούργο 28/4
,53 Γιώτη Ειρήνη 1971 3.29.25 Μιλάνο 7/4
,54 Κλησάρη Μάτα 1970 3.29.27 Μεσσήνη 7/4
,55 Χατζημιμίκου Δήμητρα 1980 Τρέξε Μαζί μου trexe.gr 3.29.30 Θεσσαλονίκη 21/4
,56 Kreutzer Pandora 1979 3.29.53 Αμβούργο 28/4
,57 Σιδηρά Ελισάβετ 1976 Baliotis Nature Trace - Αλέξανδρος Μακεδονίας 3.30.45 Θεσσαλονίκη 21/4
,58 Μαρέντη Βιβή 1983 ΣΔΥ Ηρακλείου 3.30.50 Παρίσι 7/4
,59 Μπαλοπίτου Μαρία 1978 3.31.07 Βελιγράδι 28/4
,60 Ουργαντζόγλου Κυριακή 1978 ΟΜ Γιαννιτσών 3.31.31 Θεσσαλονίκη 21/4
,61 Κελεπούρη Δήμητρα 1992 ΣΔ Τρικάλων 3.31.34 Βιέννη 21/4
,62 Μονιώδη Μαρία 1980 Chios Running 3.32.03 Θεσσαλονίκη 21/4
,63 Καρατζά Έλενα 1977 3.33.22 Αμβούργο 28/4
,64 Πουλιοπούλου Ελευθερία 1978 Kasimis training - Free spirit 3.33.35 Θεσσαλονίκη 21/4
,65 Πασχαλίδου Παναγιώτα 1969 ΣΑΠΚ Νεάπολης 3.34.03 Θεσσαλονίκη 21/4
,66 Λακάκη Ναταλία 1991 3.34.07 Θεσσαλονίκη 21/4
,67 Μπρέτσα Μαρία 1975 ΣΔΥ Κοζάνης 3.34.18 Θεσσαλονίκη 21/4
,68 Μαδούρου Κατερίνα 1985 Atp lab 3.34.47 Βιέννη 21/4
,69 Τσέγκου Στέλλα 1997 Rodopi Runners 3.35.39 Θεσσαλονίκη 21/4
,70 Μαγιάκου Ελισάβετ 1975 3.37.26 Βοστώνη 15/4
,71 Παπατραϊανού Ευδοξία 1983 Road Runners Arnissa 3.37.42 Θεσσαλονίκη 21/4
,72 Παντερή Βασιλεία 1972 3.38.03 Θεσσαλονίκη 21/4
,73 Φραγκιαδάκη Ηλέκτρα 1992 Τιγράκης 3.38.07 Κρήτη 14/4
,74 Ιωαννίδου Σοφία 1980 Stoikos Running Team 3.38.31 Θεσσαλονίκη 21/4
,75 Σαλτάρη Ράνια 1980 Kourkourikis Running Team 3.38.55 Θεσσαλονίκη 21/4
,76 Τζάμου Έλλη 1981 sciencetraining.gr 3.39.00 Θεσσαλονίκη 21/4
,77 Φουσέκη Μαρία 1985 Run Tools 3.39.09 Σεβίλλη 18/2
,78 Πιτσικάκη Δημοκρατία 1974 ΣΔΥ Ηρακλείου 3.39.11 Βοστώνη 15/4
,79 Katerzabekova Lenka 1988 Marathon Team Greece by Maria Polyzou 3.39.26 Κρήτη 14/4
,80 Χατζηρήγα Αγγελική - Ελευθερία 1995 Albros 3.40.21 Ρόδος 21/4
,81 Καπλάνη Αδαμαντία Γ40-49 3.40.35 Μεσσήνη 7/4
,82 Γεωργιάδη Αντιγόνη 1995 3.42.07 Βοστώνη 15/4
,83 Ελευθεριάδου Μαρία 3.43.03 Παρίσι 7/4
,84 Ζαραφωνίτη Μαρία 1981 3.43.20 Παρίσι 7/4
,85 Τζεφελου Λαμπρινή 1972 3.43.20 Βοστώνη 15/4
,86 Ρενιέρη Μαρία 1995 Ομάδα Δρομέων Υγείας Κισάμου 3.43.29 Κρήτη 14/4
,87 Ζαγκανα Αθανασία 1986 ΑΠΣ Δρομέων Ευβοίας 3.43.32 Θεσσαλονίκη 21/4
,88 Βλάμη Στέλλα 1978 OSB Endurance Team 3.43.43 Θεσσαλονίκη 21/4
,89 Δρουδάκη Ανδριάνα  1981 Γρεβενά 3.43.59 Μάντσεστερ 14/4
,90 Περιβολάρη Δέσποινα 1986 Apoel Runners 3.44.21 Θεσσαλονίκη 21/4
,91 Ταλασογλου Αρετή 1983 3.45.33 Λονδίνο 21/4
,92 Γονίδη Χριστίνα 1994 3.45.38 Μιλάνο 7/4
,93 Ζάχου Εύη 1977 OSB Endurance Team 3.46.03 Θεσσαλονίκη 21/4
,94 Γεωργακοπούλου Μαρία 1990 Chios Running 3.46.18 Θεσσαλονίκη 21/4
,95 Δασκαλάκη Αθηνά 1981 ΑΠΣ Απόλλων Δυτικής Αττικής 3.46.59 Θεσσαλονίκη 21/4
,96 Χαραλαμποπούλου Μαρία 1972 ΣΔΥ Τρίπολης 3.47.38 Μαδρίτη 28/4
,97 Νούσια Όλγα 3.47.59 Κρήτη 14/4
,98 Κωτσίδου Ελισάβετ 3.48.24 Μάντσεστερ 14/4
,99 Βαζαίου Νατάσα 1975 ΣΔΥ Ιεράπετρας - Kenyatis 3.48.45 Κρήτη 14/4
,100 Γαλυμιτάκη Ηρώ 1981 Kenyatis Team - ΣΔΥ Ιεράπετρας 3.48.46 Κρήτη 14/4
,101 Κάντζου Σοφία 1973 3.49.41 Μιλάνο 7/4
,102 Τζώρτζη Ευθυμία 1985 Stefis Running Team 3.50.10 Θεσσαλονίκη 21/4
,103 Βαμβακίτη Αικατερίνη Natural Born Runners 3.50.24 Λονδίνο 21/4
,104 Δερμιτζάκη Ειρήνη 1992 ΑΠΣ Δρομείς Σύρου 3.50.36 Θεσσαλονίκη 21/4
,105 Ιακώβου Δήμητρα 1990 Kasimis Training 3.51.58 Θεσσαλονίκη 21/4
,106 Γιαμαρέλλου Μαριάννα 1969 Νέα Σμύρνη Running Team 3.52.50 Θεσσαλονίκη 21/4
,107 Σπηλιωτοπούλου Νινέττα 1978 Run Tools 3.53.08 Αμβούργο 28/4
,108 Κολέττη Κατερίνα 1994 Γυμναστήριο "Πρωταθλητής" 3.53.38 Θεσσαλονίκη 21/4
,109 Λυμπεράτου Εύη 1971 Eco Runners 3.53.46 Λεμεσός 14/4
,110 Πανταζοπούλου Ναταλία 2003 3.53.46 Θεσσαλονίκη 21/4
,111 Σιώζιου Γεωργία 1978 ΣΔ Ιωαννίνων 3.54.11 Θεσσαλονίκη 21/4
,112 Μπαλτούνα Δήμητρα 1976 Φιλοθέη 3.54.17 Ζυρίχη 21/4
,113 Λέκκα Ζωή 1974 ΣΜΑΧ Φειδιππίδης 3.54.31 Θεσσαλονίκη 21/4
,114 Καπέλιου Σωτηρία 1974 ΣΔΥΜ Θήβας 3.54.58 Θεσσαλονίκη 21/4
,115 Γκόγκου Άσπα 1973 ΣΔ Ιωαννίνων 3.55.05 Θεσσαλονίκη 21/4
,116 Αχλάτη Κατερίνα 1980 ΣΔΥ Ιεράπετρας 3.55.27 Κρήτη 14/4
,117 Καπετανάκη Θάλεια 1977 Desocks / Anthema 3.55.31 Ρόδος 21/4
,118 Δελιάκη Βίκυ 1972 ΑΠΣ Απόλλων Δυτικής Αττικής 3.55.52 Θεσσαλονίκη 21/4
,119 Καρίμαλη Σμαράγδα 1973 ΓΑΣ Ιλισσός 3.55.57 Θεσσαλονίκη 21/4
,120 Χυτήρη Σοφία 3.56.05 Μιλάνο 7/4
,121 Σαραντίδη Ελευθερία 1976 3.56.09 Μαδρίτη 28/4
,122 Πιτταρα Ευθαλία 1974 ΑΠΣ Απόλλων Δυτικής Αττικής 3.56.14 Θεσσαλονίκη 21/4
,123 Κεφαλα - Βουρδαχα Πόπη Γ40-49 3.56.15 Μεσσήνη 7/4
,124 Αναστασοπούλου Μαριέττα 1995 Adidas runners athens 3.56.16 Βιέννη 21/4
,125 Σουλιώτου Αλεξάνδρα 1965 ΑΠΣ Δρομέων Πιερίας Ζευς 3.56.48 Θεσσαλονίκη 21/4
,126 Κουρμπέλη Σαπφώ 1999 3.57.00 Θεσσαλονίκη 21/4
,127 Τσακόγια Νίκη 1974 Athlokinisi 3.58.28 Αμβούργο 28/4
,128 Vanger Fragiski 1978 3.58.52 Ανόβερο 14/4
,129 Μαλτεζάκη Φανή 1975 ΣΔΥ Νέστου 3.58.56 Θεσσαλονίκη 21/4
,130 Σαντοριναίου Σταυρούλα 1980 Rafina Runners 3.59.06 Αμβούργο 28/4
,131 Παναγούλια Νίκη 1979 ΑΠΣ Αθηναίοι Δρομείς 3.59.10 Μεσσήνη 7/4
,132 Παπαδοπούλου Πετρούλα 1985 Μαραθωνοδρόμοι Σερρών 3.59.16 Θεσσαλονίκη 21/4
,133 Χατζηβασιλειάδου Θεοδώρα 1985 3.59.21 Λεμεσός 14/4
,134 Μπαρτζη Ασημένια 1974 ΟΦΚΑ Αγίας Παρασκευής 3.59.22 Θεσσαλονίκη 21/4
,135 Ροβολη Δέσποινα W40 Rafina Runners 3.59.42 Αμβούργο 28/4
,136 Κυριακίδου Ραχήλ 1959 3.59.48 Τόκυo 3/3



Στην περίπτωση που διαπιστώνετε κάποιο λάθος, ή χρειάζεται κάποια προσθήκη, ενημερώστε μας με e-mail στο info @ runningnews.gr παραθέτοντας εφόσον χρειάζεται και το ανάλογο λινκ για επιβεβαίωση.



Για τη λίστα υπολογίζονται οι επιδόσεις μέχρι 3 ώρες για τους άνδρες, και μέχρι 4 ώρες για τις γυναίκες, όπως έχει καθιερωθεί από δημιουργίας του RunningNews.gr. Παλιότερα δεν ήταν τόσο πολλοί οι αθλητές και αθλήτριες που έμπαιναν στη λίστα, αλλά τα τελευταία χρόνια αυξάνονται με εντυπωσιακούς ρυθμούς, και έπεται ακόμη καλύτερη συνέχεια, ένα ακόμη δείγμα της ανάπτυξης του δρομικού κινήματος από όποια πλευρά και αν το δει κανείς!



Από το 2021 και στο εξής, επιστρέψαμε στην κατάρτιση της λίστας με βάση τον καθαρό χρόνο.

Τονίζουμε όμως ότι ο επίσημος τρόπος που θα έπρεπε να γίνεται η κατάταξη, είναι βάσει του μικτού χρόνου (περισσότερα εδώ : Gun time vs chip time: γιατί η κατάταξη στους αγώνες γίνεται με βάση τον μεικτό χρόνο).



Εκτός από τις επιδόσεις, αναφέρουμε επίσης το έτος γέννησης κάθε αθλητή, καθώς και τον σύλλογο με τον οποίο δηλώθηκε στον αγώνα, ή αν δεν είναι διαθέσιμος, ο σύλλογος με τον οποίο δηλώνεται συνήθως.
 Από το 2016 καθιερώσαμε να βάζουμε και υπερσύνδεσμο που οδηγεί στο ρεπορτάζ ή τα αποτελέσματα για την επίδοση του κάθε αθλητή.


Εδώ θυμίζουμε τη λίστα του 2022, που είχε 267 δρομείς. Εδώ η λίστα του 2023, που είχε 310 δρομείς.

Στην Ελλάδα, ολοκληρώθηκαν οι Μαραθώνιοι της Άνοιξης. Ο Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας θα γίνει στις 10/11. Στην Κύπρο έχουν οριστεί : Λάρνακα 17/11, Λευκωσία 8/12.

Έχουν γίνει : Μεσσήνη 7/4Κρήτη 14/4, Θεσσαλονίκη 21/4Ρόδος 21/4 --- Πάφος 3/3Λεμεσός 14/4.

Στην Ολυμπία έγινε φέτος μόνο Ημιμαραθώνιος και άλλες μικρότερες αποστάσεις. Δεν θα γίνει ο αγώνας του Ναυπλίου, ενώ ακυρώθηκε και ο 1ος Μαραθώνιος Κοιλάδας Τεμπών.

Ας θυμηθούμε και πως ήταν η λίστα στις προηγούμενες ανανεώσεις :

25 Απρ 24
Η ανανέωση της λίστας των καλύτερων Ελληνίδων μαραθωνοδρόμων 2024, με Θεσσαλονίκη, Ρόδο, Βιέννη, Λονδίνο, Ζυρίχη!


18 Απρ 24
Η ανανέωση της λίστας των καλύτερων Ελληνίδων μαραθωνοδρόμων 2024, με επιδόσεις κορυφής!
Σου άρεσε αυτό το άρθρο; Μοιράσου το με τους φίλους σου!


...διάβασε επίσης
Όσα πρέπει να γνωρίζουμε για τον Σίδηρο - και την Συμβολή του στην Αθλητική Απόδοση! On Cloudmonster Hyper: Το πρώτο supertrainer της On είναι εδώ και σε πετάει… τερατωδώς στα σύννεφα!

Runster
Σχόλια αναγνωστών
...διάβασε επίσης
Προπόνηση + Ζέστη Αν τρέχω, χρειάζεται να κάνω προπόνηση δύναμης για τα πόδια;
Γίνε πιο δυνατός δρομέας με αυτά τα 8 Tips! 9 Συμβουλές για να βελτιώσεις την αντοχή σου στο τρέξιμο
Nutrition News

SUUNTO

Πρέπει να διαβάσετε
15 Ιουν 24
Θες να ξεκινήσεις τρέξιμο ή να προετοιμαστείς για τον επόμενο σου αγώνα? Το RUNAWAY είναι για σένα
Το RUNAWAY Gate στην Κηφισιά (Γεωργίου Λύρα 53), ένας ανακαινισμένος πολυχώρος άθλησης, φτιαγμένος από δρομείς για δρομείς, άνοιξε την πύλη του και σoυ προσφέρει «διέξοδο» προς... τον καλύτερο εαυτό σου!
30 Μαϊ 24
Styx Trail Race 2024: Ο πιο μουσικός αγώνας ορεινού τρεξίματος
Η ΚΟΙΝ.Σ.ΕΠ. "ΔΙΑΒΑ", σε συνεργασία με το Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων, διοργανώνει το Styx Trail Race 2024, powered by The NorthFace, ως μέρος του Helmos Mountain Festival. Το Σάββατο 22 και την Κυριακή 23 Ιουνίου 2024
23 Μαϊ 24
16 Ιουνίου «Τρέχουμε για τα Παιδιά με αναπηρία» Στηρίζουμε τον ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟ στο Π.Α.Α.ΠΑ. Βούλας, αγκαλιάζουμε τον θεσμό της ΑΝΑΔΟΧΗΣ
Το Κέντρο Κοινωνικής Πρόνοιας Περιφερειακής Αττικής (Κ.Κ.Π.Π.Α) και ο Σύλλογος Ιωνάς ΑμεΑ διοργανώνουν για 2η συνεχή χρονιά την Κυριακή 16 Ιουνίου 2024 το απόγευμα, στον χώρο που στεγάζεται το Παράρτημα Αποθεραπείας & Αποκατάστασης Παιδιών με Αναπηρία Βούλας (Π.Α.Α.ΠΑ. Βούλας, πρώην ΠΙΚΠΑ Βούλας),
22 Μαϊ 24
B2Run Aθens 2024: Το μεγαλύτερο Corporate Running Party έρχεται για 4η φορά στο ΟΑΚΑ στις 18 Ιουνίου
Στις 18 Ιουνίου προσθέστε στο καλεντάρι της εταιρίας σας έναν διαφορετικό εταιρικό αγώνα δρόμου, που όχι μόνο σας προπονεί, αλλά παράλληλα βελτιώνει τις σχέσεις και την καθημερινότητα με τους συναδέλφους σας
14 Μαϊ 24
Κυριακή 26 Μαΐου στη Θήβα ο 3ος αγώνας δρόμου «Όλοι μαζί-Όλοι Ίσοι»
Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας με τη συνδρομή της δομής «Γέφυρα» στο πλαίσιο της Εβδομάδας Ευαισθητοποίησης για τα Άτομα με Αναπηρία διοργανώνει στις 26 Μαΐου 2024 στην πόλη της Θήβας τον 3ο αγώνα δρόμου «Όλοι μαζί-Όλοι Ίσοι», μια διοργάνωση εφαλτήριο ευαισθητοποίησης και συμμετοχής των ΑμεΑ σε αγώνες δρόμου και άλλες μαζικές αθλητικές εκδηλώσεις.

©2005-2023 RunningNews.gr: Τα πάντα για το τρέξιμο, το δρομέα και τους αγώνες δρόμου. Ενημέρωση, Αρθρογραφία, Φωτογραφίες, Βίντεο, Φόρουμ - Όροι Χρήσης
Επικοινωνήστε μαζί μας για οτιδήποτε επιθυμείτε στο info [at] runningnews [dot] gr - Αν επιθυμείτε να διαφημιστείτε στο RunningNews.gr δείτε εδω

SportsWeb.gr Network: RunningNews.gr - trinews.gr - Runster.gr - Energy Races - duathlon.gr - Nutrition News - Fitness Pulse